Pamięć, modlitwa, wsparcie

Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest nie tylko pamięć ale i modlitwa oraz wsparcie wszystkich cierpiących przez konflikty na świecie.

W poniedziałek 18 grudnia, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz zaproszeni gości – Zarząd Fundacji Obserwatorium Społeczne i przedstawiciele grupy Inco S.A. – spotkali się  na wspólną modlitwę i przełamanie opłatkiem.

Abp Józef Kupny, obecny podczas spotkania zwrócił uwagę, że w polskiej tradycji, świąteczny czas to chwila w roku kiedy jesteśmy szczególnie otwarci na spotkanie z drugim człowiekiem. Świadectwem tego jest puste nakrycie, które zostawiamy przy wigilijnym stole. Niestety, jak mówił Ksiądz Arcybiskup, nie wszystkim dane jest przeżywać ten czas w pokoju. Trwa konflikt na Bliskim Wschodzi, który wprost prowadzi do masowego exodusu chrześcijan z Ziemi Świętej. Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, która pochłania setki niewinnych istnień.  Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest nie tylko pamięć ale i modlitwa oraz wsparcie wszystkich cierpiących przez konflikty na świecie.

Spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń i podziękowania za współpracę przy wspólnych inicjatywach, takich jak Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, odbywające się pod patronatem Metropolity Wrocławskiego, czy Debaty Społeczne, organizowane przez Stowarzyszenie Civitas Cristina i Fundację Obserwatorium Społeczne.