„Bezpieczeństwo uczestników zgromadzeń religijnych” – zaproszenie

oraz

 

zapraszają na konferencję prasową

„Bezpieczeństwo uczestników zgromadzeń religijnych”

Spotkanie odbędzie się 23 lutego (środa) o godz. 11.00
w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (sala nr 16)

 

W konferencji udział wezmą:

nadbrygadier Adam Konieczny
zastępca komendanta głównego PSP

Ks. dr hab. Grzegorz Sokołowski
prof. Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu,
Prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne

St. bryg. w st. spoczynku dr inż. Bogusław Kogut
wykładowca Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, odpowiedzialny za bezpieczeństwo w trakcie pielgrzymek papieskich do Polski

Ks. dr Artur Szela
doktor nauk o bezpieczeństwie, ratownik,
wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Prowadzenie: Krzysztof Tomasik, KAI

 

Ostatniego dnia lutego we Wrocławiu odbywa się konferencja naukowa poświęcona kwestii bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń religijnych. W tym roku wydarzenie to, odbywające się pod patronatem Metropolity Wrocławskiego abp. Józefa Kupnego, będzie miało już swoją siódma edycję.

To pionierska w skali kraju konferencja, podczas której nad tematem bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń religijnych pochylają się zarówno doświadczeni praktycy, jak i cenieni naukowcy. Spotkania mają na celu wypracowanie naukowych sposobów na udoskonalenie zabezpieczania zgromadzeń religijnych.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja „Obserwatorium Społeczne” wespół ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu.

Podczas konferencji prasowej jej uczestnicy opowiedzą zarówno o dorobku wrocławskich spotkań naukowych jak i o wyzwaniach związanych z rosnącą potrzebą doskonalenia sposobów zapewnienia bezpieczeństwa zgromadzeń o charakterze religijnym w kontekście działań fundamentalistów religijnych i zagrożenia terroryzmem.

Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 23 lutego (środa) do godz. 9.00.

Wydarzenie transmitowane będzie także na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube: https://youtu.be/aINMmb2myJs