Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów 2018

Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II Z Wrocławia oraz Klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie zapraszają do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018 we Wrocławiu.

Festiwal ten ma długoletnią tradycję, która nierozerwalnie jest związana z postacią św. o. Maksymiliana Kolbe. I to właśnie w poszanowaniu historii i długoletniego doświadczenia OO. Franciszkanów, już wkrótce rozpocznie się we Wrocławiu kolejna edycja tego wydarzenia.

Gośćmi specjalnymi  dwóch dotychczasowych wrocławskich odsłon Festiwalu byli m.in.: prof. Krzysztof Zanussi, Michał Lorenc, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Adam Woronowicz, Radosław Pazura, Arnaldo Casali czy Dominika Figurska. W roku 2017 w wydarzeniach festiwalowych wzięło udział blisko 3 tys. widzów.

Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach 19-26 października 2018 i przebiegnie pod hasłem: KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS(por. Ga 5, 1) – to hasło jest także nawiązaniem do Rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Swoją obecność potwierdzili już m.in. Krzysztof Zanussi, Dariusz Kowalski czy Michael Warsaw. W tym roku, po raz pierwszy we wrocławskiej historii Festiwalu, odbędą się aż trzy konkursy filmowe, których celem będzie wyłonienie najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego i młodzieżowego. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz statuetki – MAKSYMILIANY.

Ponadto w ramach Festiwalu odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak: wystawy, prelekcje, konferencje, warsztaty dla najmłodszych. Organizatorzy zapowiadają też pokaz filmu niemego z muzyką na żywo.

Z pewnością warto wziąć udział w Festiwalu, gdyż stawia on sobie za cel promocję wyższych wartości, zaprasza do refleksji, a przede wszystkim wychodzi naprzeciw potrzebom publiczności szukającej dobra w przestrzeni publicznej, na co wskazywał również patron wydarzenia św. o. Maksymilian Kolbe.

Festiwal odbędzie się w dniach 19-26 października 2018 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie mkff.pl.