Tumskie Spotkania Autorskie

27 lutego 2018 roku o godzinie 17.00 w Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4 odbyła się, przy udziale autora, promocja książki księdza Andrzeja Draguły Rewolucyjna moc miłości. Pozycja jest poszerzoną wersją felietonów publikowanych w dolnośląskim miesięczniku katolickim „Nowe Życie” od października 2015 do grudnia 2017 r.

Gospodarzami spotkania była Grupa Tum i Obserwatorium Społeczne. Wieczór autorski poprowadziła pani Agnieszka Bokrzycka.

Ks. Draguła odpowiadał z wrodzoną sobie lekkością, swadą i erudycją na pytania dotyczące książki, jednak nie zabrakło bardziej osobistych wynurzeń. Autor zdradził, że jest miłośnikiem norweskich kryminałów, wprowadził w arkana swojego warsztatu pisarskiego, wskazał najbardziej osobisty felieton, zwierzył się czytelnikom, że boi się konfliktu zbrojnego. Znaczna część wywiadu osnuta była wokół rewolucyjnej mocy miłości. Pisarz promował miłość, jako remedium na wszelkie lęki i dysfunkcje człowieka. Ks. Draguła wskazał brak życzliwości, jako główny problem współczesnego społeczeństwa. Poproszony poszedł nurtem futurologii teologicznej i pokusił się o antycypację, jaki będzie Kościół po obecnie zachodzącej transformacji.

Spotkanie było ekspresyjnym komentarzem autora porządkującym rzeczywistość i dającym uczestnikom poczucie bezpieczeństwa. Po części oficjalnej był czas na rozmowy kuluarowe, które pozwoliły poznać autora od strony prywatnej i jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że jest to kapłan nietuzinkowy.

Agnieszka Bokrzycka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.