Seminarium naukowe nt. bezpieczeństwa

W dn. 17 października br. w Przesiece odbyło się I Seminarium Naukowe nt. „Współczesne uwarunkowania organizowania badań bezpieczeństwa w naukach o bezpieczeństwie oraz naukach pokrewnych”. Organizatorem konferencji była Katedra Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie we współpracy z: Instytutem Nauk Społecznych Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,  Instytutem Zarządzania WPAiZ Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytutem Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa WH Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Katedrą Bezpieczeństwa Społecznego WP Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Katedrą Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie oraz Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem Transgranicznym Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Celem seminarium była wymiana poglądów dotyczących organizowania badań bezpieczeństwa w naukach o bezpieczeństwie i dyscyplinach pokrewnych.

W czasie trwania seminarium dyskutowano nad zagadnieniami tj,: zastosowanie analizy kryterialnej w badaniach bezpieczeństwa, metody oraz techniki i narzędzia ilościowe w badaniach bezpieczeństwa, wykorzystanie wywiadu eksperckiego w badaniach socjologicznych, pojęcie i istota metody formalno-dogmatycznej, istota i rodzaje badań pedagogicznych, współużyteczność metod oraz technik i narzędzi w badaniach bezpieczeństwa oraz interdyscyplinarne zespoły eksperckie jako komponent wspomagający proces badawczy w naukach o bezpieczeństwie.

Prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne a zarazem kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii ks. dr hab. Grzegorz Sokołowski, prof. PWT podczas seminarium wygłosił wykład „Etyka w badaniach bezpieczeństwa”.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.