Kolejny numer dwumiesięcznika „Społeczeństwo”

Ukazał się numer 3-4 maj-sierpień 2015 dwumiesięcznika „Społeczeństwo”, który jest poświęcony trosce papieża Franciszka o małżeństwo i rodzinę, czyli Synodom Biskupów z lat 2014 i 2015.

Rodzina jest podstawowym składnikiem ludzkiej społeczności, dlatego też temat małżeństwa i rodziny jest i zawsze będzie kwestią zasadniczą dla Kościoła. W numerze, który składa się z trzech części, znajdziemy szereg artykułów na temat małżeństwa chrześcijańskiego. Część pierwsza zawiera studia na temat zagadnień podejmowanych na niedawno zakończonym Synodzie Biskupów. Podejmowane są zatem tematy przez specjalistów: ks. Bogusława Drożdża „Trwałość małżeńsko-rodzinnego świadectwa”, ks. Stanisława Skobla „Teologia małżeństwa i rodziny wobec dzisiejszych wyzwań”, ks. Józefa Zabielskiego „Współczesna destrukcja rodziny jako wyzwanie społeczno-ewangelizacyjne”, bp Andrzeja F. Dziubę „Oblicza geniuszu kobiety i chrześcijańskiego feminizmu”, ks. Ireneusza Mroczkowskiego „Kościół i feminizm”. Część drugą stanowią świadectwa ludzi na temat małżeńskiego pożycia, między innymi wywiad Kamila Suleja z dr Jackiem Pulikowskim, uczestnikiem Synodu.

W części zatytułowanej Doktryna społeczna Kościoła pomiędzy Włochami a Polską znajdziemy między innymi studium „Współczesna rodzina – nowe perspektywy i wyzwania” Fabrizio Casazzy oraz artykuły na temat trzeciego sektora, nauki społecznej Kościoła i ubóstwa. W numerze zamieszczono także wypowiedzi synodalne papieża Franciszka w języku włoskim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.